Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi Arıza Kodları

Çözemediğiniz Bir Sorun Olursa Bize Ulaşmaktan Çekinmeyin 7/24 Acil Destek Hattımız İle Hizmetinizdeyiz.

Hemen Ara 0536 342 13 97


E01 Arızası (Ateşleme İşleminde Sorun)

Çözüm: Ateşleme sisteminde meydana gelen bir arıza nedeniyle bu kod görülecektir. Bu durumda kombinin çalışması mümkün değildir. Bu nedenle servis yardımı alarak çözülmesi gerekir.

E02-F02 Arızası (Hatalı Alev Durumu)

Çözüm: Brülör üzerinde ortaya çıkan alev durumu gösterir. Resetleme yapmak bir çözüm olacaktır. Eğer sorun devam ederse servis yardımı almanız gerekecektir.

E03 Arızası (Aşırı Isınma Belirtisi)

Çözüm: Cihazın aşırı ısınması sonucu bu hata oluşur. Genel olarak tesisat üzerinde meydana gelen bir sıkışma, kombinin çalışmasını engellediği için sistem çalışamaz ve ısınır. Bu nedenle kombi servisine haber vererek sorunların tespit edilmesi sağlanabilir.

E04-E05-E06-F23 Arızası (Hava Akış Anahtarında Arıza)

Çözüm: Hava akış anahtarı üzerinde sorun olduğunu gösterir. Servis yardımı alarak çözülecek bir konudur.

E08 Arızası (İyonizasyon Sorunları)

Çözüm: Gaz valfı ve iyonizasyon sisteminde meydana gelen bir sorun nedeniyle bu durum oluşabilmektedir. Sistemin yenilenmesi için öncelikle resetleme yapmalısınız. Sorunun devam ediyor olması hâlinde servis yardımı önemli olacaktır.

E09 Arızası (Gaz Valfinde Geri Besleme Hatası)

Çözüm: Gaz valfi ile ilgili bir sıkıntıdır. Bobinler de meydana gelen temassızlık başta olmak üzere, birçok sorun bu durumu tetikliyor olabilir. Bunun yanında anakart üzerinde de sıkıntılar oluşmuş olabilir. Bu nedenle servis çağırmak en doğru çözüm yöntemi olacaktır.

E12-E21-F15 Arızası (Elektronik Kart Bağlantı Sorunu)

Çözüm: Cihazın çalışma fonksiyonlarını düzenleyen anakart üzerinde sorunlar meydana gelmiş anlamı taşır. Bu durumla karşılaşıldığında herhangi bir işlem yapılmadan, doğrudan servis desteği gerekecektir.

F13 Arızası (Reset Kilitlenmesi Durumu)

Çözüm: Kısa bir süreç içerisinde üç defadan fazla olacak şekilde cihazın resetlenmesi hâlinde kombi bu hatayı verir. Çözümü ise kombiyi tamamen kapatarak sağlanabilir. Bu sayede kilitlenme ortadan kalkar.

F22 Arızası (Şebeke Geriliminde Düşüklük Durumu)

Çözüm: İdare ya da ev içerisine giren elektrik hatlarındaki elektriğin az olması nedeniyle bu hata ekrana gelir. Bu durumda kombi çalışmaz. Bu gibi durumlarda beklemek gerekecektir. Sorun düzelmezse kartta meydana gelen bir sorun olabilir. Servis müdahalesi ile çözülecektir.

F31 Arızası (Merkezi Isıtma NTC Sistemi Sorunları)

Çözüm: Kalorifer üzerinde bulunan Sensörlerde sorun olduğunu gösteren bir hata türüdür. Bu aşamada sensör bağlantıların kontrol edilmelidir. Bunun yanında sensör yeni takılmışsa uyumlu olduğuna dikkat etmek gerekir. Sorun çözülemiyorsa servise haber verilmeli ve destek alınmalıdır.

F32 Arızası (Dış Hava Termostatı Arızası)

Çözüm: Kombinin dışında yer alan bu termostat arıza durumunu gösterir. Sensörlü cihazlarda bağlantı sorunları sıkça gözlemlenir. Fakat sensör kullanılmayanlardaysa, daha çok elektriksel bağlantılarda meydana gelen kopuklukları belirtir. Bu nedenle uzman ekipler tarafından incelenmelidir.

F33 Arızası (Kullanım Suyu TC’si Üzerindeki Sorun)

Çözüm: Sıcak su sisteminde bulunan Sensörde meydana gelen aksaklığı gösterir. Bağlantıları kontrol edilmelidir. Sorunun düzelmesi ve gerekirse parça değişimi için uzman ekiplere de haber verilmelidir.

F37 Arızası (Düşük Tesisat Sistemi Basınç Hatası)

Çözüm: Tesisat içerisinden gelen suyun basıncının 1 bar altına düşmesi ile bu hata görülür. Bu gibi durumlarda basınç dengesi ayarlanmalıdır. Bunun yapılacak ilk adım cihazın alt kısmında bulunan su girişinden basınç pompalamaktır. Bu aşamada basınç 1,5 bar seviyelerine gelene kadar su pompalanır. Daha sonra resetleme yapılarak cihaz tekrar çalıştırılır. Hâlâ sorun giderilmemişse iç düzenek kontrolü için servise haber verilmelidir.

F59 Arızası (Gaz Armatörü Hatası)

Çözüm: Sorunun oluşması durumunda gaz valfı ve anakart kontrolü için servise haber verilmelidir.

Acil Yardıma'mı İhtiyacınız Var ?

Ücretsiz Destek Hattımıza Ulaşmak İçin Hemen Tıklayın

Servis Kayıt Formu Aynı Gün Servis

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.