Eca Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Arıza Kodları Arıza Tespit & Çözüm Merkezi

Çözemediğiniz Bir Sorun Olursa Bize Ulaşmaktan Çekinmeyin 7/24 Acil Destek Hattımız İle Hizmetinizdeyiz.

Hemen Ara 0536 342 13 97tel


E01 Hata Kodu

Alev Oluşmaması Sorunu: Kombinin ekranında E01 hata kodu görüldü ise kombi gaz yollarında sorun olduğu anlamına gelir. Kombi gaz hattında bulunan gaz vanaları kontrol edilmelidir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa servisten yardım alınmalıdır. Kombi gaz valfi, anakart veya ateşleme elektrotlarında sorun olabilir.

E02 Hata Kodu

Yanlış Alev Sinyali: Gaz valfi kapalı olmasına rağmen kombide hala alev algılanıyorsa sorun var demektir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Kombinin anakart, gaz valfi, iyon elektrotunda sorun olabilir.

E05 Hata Kodu

Fandan Uzun Süre Bildirim Alamama Sorunu: Fan motorundan 1dakikadan uzun süredir bildirim gelmiyorsa fan motorunda arıza var demektir. Kombi resetlenmelidir. Arıza devam ediyorsa yetkili servisten yardım alınmalıdır. Elektronik anakart, fan okuyucusu veya fan motorunda sıkıntı olabilir.

E08 Hata Kodu

Alev Devresinde Oluşan Sorun: Bu arıza ile karşılaşıldığında kombiye resetleme yapılmalıdır. Sorun geçmedi ise servis çağırılmalıdır. Elektronik anakart arızalı olabilir.

E09 Hata Kodu

Valf Geri Bildirim Vermiyor Sorunu: Kombi gaz valfinde oluşan sorun anlamına gelir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Hala arıza sürüyorsa servis çağırılmalıdır. Kablolarda kopma veya gaz valfi arıza yapmış olabilir.

E12 Hata Kodu

EEPROM Kontrol Hatası: E12 hata kodu ekranda çıkıyorsa kombiye resetleme yapılmalıdır. Elektronik ana kartta bir arıza olabilir. Sorun devam ederse servisten yardım istenmelidir.

E15 Hata Kodu

Sıcaklık Sensör Ölçüm Sorunu: Bu kod ekranda görüldüğünde sıcak su musluktan gelmez. Sensör arızası anlamına gelir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Sensör kabloları kopmuş veya elektronik ana kartta bir sorun oluşmuş olabilir. Yetkili servis çağırılarak sorun giderilir.

E16 Hata Kodu

Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Hatası: Bu arıza kodu, kalorifer devresi gidiş suyu sıcaklık sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Kombiye resetleme yapılmalıdır. Sensör ısı algılama özelliğini kaybetmiş ya da sensör kablosu kopmuş olabilir. Servisten yardım istenmelidir.

E17 Hata Kodu

Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu: Kalorifer dönüş hattı sıcaklık sensöründe arıza meydana geldiği zaman E17 hata kodu çıkar. Kombi resetlenmelidir. Sensör kablosunda kopma ya da sensör arızası olabilir. Servisten yardım alınmalıdır.

E18 Hata Kodu

Su Sıcaklığı Sensör Sorunu: Kombiden alınan kullanım suyu sıcaklık sensöründe hata olduğunda bu kod ekranda yanar. Kombi resetlenmelidir. Sensörde bir sorun vardır ya da kablolar kopmuş olabilir.

E21 Hata Kodu

Analog-Dijital Çevirici Sorunu: Bu sorunda elektronik anakart arızalı olabilir. Kombi resetlenmelidir. Sorun giderilmediyse servisten yardım istenmelidir.

E33 Hata Kodu

Kalorifer Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu: Bu hata kodunda kalorifer devresinde dönen suyun sıcaklık sensörünün de arıza olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenmelidir arıza devam ediyorsa servis çağırılmalıdır.

E35 Hata Kodu

Kalorifer Gidiş Suyu Sıcaklık Sensörü Açık-Kısa Devre Sorunu: Bu arıza kodunda sensör kablosunda kopma, kısa veya açık devre sorunu olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenmelidir arıza devam ederse servis çağırılmalıdır.

E54 Hata Kodu

Yoğuşma Sifonu Tıkalı Sorunu: Bu arıza kodu yoğuşma giderinin tıkalı olduğunu belirtir. Sifon temizlenir, giderin açık olup olmadığı kontrol edilir.

E80 Hata Kodu

Dönüş-Gidiş Sıcaklık Sensörü Arasında Sıcaklık Farkı Fazla Sorunu: Kalorifer devresi dönüş suyu sıcaklık sensör sıcaklığı, gidiş sensör sıcaklığından fazla olmamalıdır. Aksi takdirde Kombide arıza meydana gelir. Bu durumda peteklerin açık konumda olması gerekir. Resetleme yapıldıktan sonra sorun hala devam ediyorsa servis çağırılmalıdır.

E82 Hata Kodu

Alev Kaybı Sorunu: Kombi, ateşleme yaptıktan sonra alev kaybı yaşanıyorsa sorun var demektir. Kombiye resetleme yapılır. Elektronik anakart iyon elektrotu arızalı olabilir.

F07 Hata Kodu

Aşırı Baca Gazı Sıcaklık Sorunu: Bacı gazı sıcaklığı 95°C’ yi aştığı takdirde arıza oluşur. Kombi resetlenmelidir. Ana kartta ya da fan modülasyonunda arıza olabilir.

F13 Hata Kodu

Aşırı Resetleme Sorunu: Kombiye üst üste birden fazla resetleme yapılırsa bu hata kodu ekranda çıkar. Kombiyi şalterden kapatıp tekrar açarak sorun giderilebilir.

F34 Hata Kodu

Düşük Besleme Gerilim Sorunu: Elektrik akımı 170 V altında olmamalıdır. Olduğu zaman bu hata kodu ekranda çıkar. Kombiye kombi regletörü takıldığı durumda sorun giderilir.

F37 Hata Kodu

Düşük Su Basıncı Uyarısı: Kalorifer devresi su basıncının istenilen seviyenin altında olduğunda ekranda bu hata kodu çıkar. Kombide, mavi doldurma musluğu ile kombi su seviyesi 1,5 bar olana kadar su basılmalıdır.

F39 Hata Kodu

Dış Hava Sensör Sorunu: Bazı kombilerde dışarıdaki hava ısısına bağlı olarak çalışan dış hava sensörü bulunur. Bu sensör bozulduğu zaman F39 hata kodu ekranda çıkar.

F40 Hata Kodu

Yüksek Basınç Sorunu: Tesisat basıncı 3 bar seviyenin üzerine çıkmamalıdır. Çıktığı durumda bu hata kodu ekranda belirir. Kombiye basılan fazla su basıncını gidermek için peteklerden su basıncını 1,5 bar seviyesine gelene kadar su alınması gerekir. Sorun düzelecektir.

F47 Hata Kodu

Su Basınç Sensör Arızası: Bu hata kodunda su basınç sensörü kalorifer su basıncını algılayamadığı durumda ekranda çıkar. Anakart arızalı, sensörde sorun ya da kablolar kopmuş olabilir.

F50 Hata Kodu

Boyler Sensör Arızası: Boyler sensöründe arıza ya da kablolarında problem olabilir. Servis çağırılmalıdır.

F51 Hata Kodu

PT 1000 Solar Sensör Sorunu: PT 1000 solar sensörde bir sorun olabilir. Bağlantılarda sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

F52 Hata Kodu

Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü Sorunu: Bu arıza kodunda sensörde bir problem olabilir ya da kablolarda kopma olabileceğinden servisten yardım istenmelidir.

F53 Hata Kodu

Baca Gazı Sıcaklık Sensörü Sorunu: Sensörde kısa devre oluşursa veya kablolarda kopma olursa bu hata kodu kombi ekranında çıkar. Servisten yardım alınmalıdır.

F81 Hata Kodu

Sıcaklık Sensörü Sapma Testi Beklemesi: Sıcaklık sensöründe bir sorun olabileceği için servisten yardım alınmalıdır.

01 Kodlu Hata

Kalorifer devresinde bulunan suyun çok ısınması yani 100°C’nin üstüne çıkması durumunda bu hata kodu cihazınızda belirir. Öncelikle peteklerinizin vanalarını kontrol edin ve vanaların açık olduğundan eminseniz cihazınızı yeniden başlatın. Sorun hala düzelmiyorsa cihaz sistemdeki pompa arıza vermiş olabilir, filtreleri tıkanmış olabilir veya üç yollu tamir takımı arızalanmış olabilir demektir. Bu durumda cihazınızın yetkili servis elemanlarına ulaşmanız gerekir.

06 Kodlu Hata

Aşırı bir ısınma olduğunu bildiren bu hata koduyla kaloriferlerdeki su sıcaklığının 95°C’nin üzerine çıktığını anlayabilirsiniz. Cihazınıza hemen müdahale ederek cihazı yeniden başlatın. Aksi takdirde aşırı sıcaklık sebebiyle cihaz kilitlenecektir. Durum düzelmiyorsa yetkili servisin ilgilenmesi gerekir.

07 Kodlu Hata

Kombi aksamında bulunan bacanın ısısının yükselmesiyle kilitlenmesi arızasıyla karşılaşıldığında cihaz bu uyarıyı verecektir. Baca aksamlarının önünde veya içinde bir engel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Herhangi bir sorun görülmediği takdirde cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Düzelme olmadığı takdirde yetkili servis çağırmalısınız.

12 Kodlu Hata

Kaloriferlerin devre sensorunda bulunan bağlantılar koptuğunda, oksitlendiğinde bu hata kodu karşınıza çıkacaktır. Bu durumda derhal konuyla ilgili servisle irtibata geçmelisiniz.

13 Kodlu Hata

Bu hata kodu, baca gazı sensör bağlantılarında kopma ve neme bağlı sebeplerle ortaya çıkar. Konuyla ilgili sizin yapacağınız bir şey yoktur, kombinizin servisini çağırmalısınız.

14 Kodlu Hata

SKS sensör kablolarında veya sensörün kendisinde bir hata olduğunu bildiren bu kodla karşılaştığınızda yine size yetkili servis yardımcı olacaktır.

16 Kodlu Hata

Bu hata kodu kalorifer devresinin dönüş suyu sensörünün işlevini gerçekleştirmediği anlamına gelir. Bu sensör hatası yine yetkili servisin ilgilenmesi gereken bir konudur.

04 Kodlu Hata

Kombinizi açtığınızda cihazın ateşleme yapmadığını görüyorsanız bu hata kodu ile karşılaşırsınız. Gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra cihazı yeniden başlatarak kontrol edebilirsiniz. Arızanın devam etmesi durumunda kartta veya iyonizasyonda, ateşleme aksamında veya vana aksamında bir sorun olabilir. Bu durumda yetkili servisten yardım alabilirsiniz.

05 Kodlu Hata

Kombi çalışır durumdayken brülörde alev kaybı olursa bu kod ile karşılaşırsınız. Bu arızada cihazı yeniden başlatmalısınız. İşlemi en fazla 3 kez tekrarladıktan sonra durum düzelmiyorsa anakart, gaz valfi veya iyonizasyon elektrodunda arıza olabileceğinden kombi servisiyle iletişime geçmelisiniz.

11 Kodlu Hata

Bu hata kodu gaz vanası kapalı olduğunda brülörde algılanan alev sonrası verilir. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa anakartta, iyonizasyon elektrodunda veya gaz aksamında bulunan olası bir arıza için yetkili servis ile görüşmelisiniz.

32 Kodlu Hata

Kombinize gelen elektrik voltajı düşük olduğunda yani 160 V altında olduğunda bu hata koduyla karşılaşırsınız. Kombiyi kullandığınız alana gelen elektrik voltajını kontrol ettirmeli ve ölçüm yaptırmalısınız. Bu konuda bir sorun olmadığı takdirde anakartınızda bir arıza olması muhtemeldir.

40 Kodlu Hata

Kalorifer devresindeki su basıncının düşük olduğunu gösteren bu hata sonrası kombinizde bulunan su takviye vanasıyla su ilave etmelisiniz. Ekrandaki hata kodu silinene kadar işleme devam edebilirsiniz ki bu genelde su basıncının 1,5 bar seviyesine ulaşması demektir. İşlemi yaptıktan sonra hata devam ederse sensörlerde bir arıza meydana gelmiş demektir.

42 Kodlu Hata

Kalorifer tesisatındaki suyun eksik olması durumunda pompa sisteminde bir arıza olduğunu işaret eden bu kod ekranda görüldüğü takdirde su basınç değerinin 1,5 bar olup olmadığını kontrol edin. Değilse kombiye su ekleme işlemini yapın ve kombiden peteklere giden vanaları kontrol edin. En fazla 3 kez yeniden başlatma işlemini cihaza uyguladığınızda durum yine aynı ise yetkili servis gerekeni yapacaktır.

20 Kodlu Hata

Kombiye verilen gazın valfinde bir sorun varsa bu hata kodu oluşur. Valf bozulmuş olabilir veya anakartta bir arıza meydana gelmiş olabilir.

24 Kodlu Hata

Bu hata kodu kombi aksamlarından biri olan fanın çalışma hızının çok üstünde olmasıyla ortaya çıkar. Fan sistemi veya anakart arızası meydana gelmiş olabileceğinden konuyla bir yetkili servis ilgilenmelidir.

99 Kodlu Hata

Elektronik anakartın arızalanması durumunda bu kodla karşılaşırsınız. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Durum düzelmezse yetkili servis ilgilenecektir.

Kesinlikle Yetkili Servisin Görmesi Gereken Hata Kodları

30 kodlu hata CRC- Uzman parametresinden kaynaklı bir arıza olduğunu bildirir.

31 kodlu hata, CRC-Güvenlik parametresinin arızalandığı anlamına gelir.

34 kodlu hata, CRC-BCC-ID arızasıdır.

35 kodlu hata, BCC takılı olmadığında veya yerinden çıkarıldığında görülen bir arızadır.

36 kodlu hata, CRC-BCC data arızasıdır.

37 kodlu hata, elektronik kart ile BCC program yazılımının uyumsuz olma durumunda ortaya çıkar.

38 kodlu hata, yanlış BCC takılması sonrasında BCC-ID numarasının kazan ile uyumsuzluğunda ortaya çıkar.

39 kodlu hata, BCC montajının yanlış yapılmasından kaynaklanır.

50 kodlu hata, BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığı durumda ortaya çıkar.

52 kodlu hata, BCC kopyalama problemidir.

Acil Yardıma'mı İhtiyacınız Var ?

Ücretsiz Destek Hattımıza Ulaşmak İçin Hemen Tıklayıntel

Servis Kayıt Formu Aynı Gün Servis

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.