Kazan Tamiri

Kazan Tamiri İstanbul

Kış geldiğinde buhar ve enerji gereksinimleriniz en yüksek seviyedeyken, kazanınız muhtemelen olması gerektiğinden daha az verimlidir. Kazan temizliği düzenli ve sistemli olarak yaptırıldığı zaman, kazanın içindeki doğalgaz metale daha faydalı temas eder ve suyun daha da erken ısınmasını sağlar. Bu da daha az yakıt tüketimi sağlar ve faturalara yansır. Kazanınızın performansını ve verimliliğini yükseltmek, yakıt maliyetlerini en aza indirmek için kazan bakımı yaptırmak çok önemlidir.

Eviniz veya işletmeniz için kazanınız gerekli ve temel bir parçadır. Kazanınıza bakım yaptırmak, bir yıl boyunca sıkıntısız çalışmasını sağlayacaktır. Profesyonel ekibimiz kazan servis hizmetini ilerletecek ve düzenli şekilde yürütecek bir ekip, ısıtma ve soğutma sisteminizi daha verimli kullanmak için öneriler ve çözümler de sunacaklar. Kazanın düzenli her yıl bakımını yaptırmak, arıza sorununu en aza indirir ve ayrıca kazanın ömrünü uzatabilir. Sanayi tipi Klima servisi olarak, Kazanların sağlık kontrolü ile birlikte gelen gaz kazanı arızaları için birçok hizmet vermekteyiz.

Merkezi sistem kalorifer kazanlarının ya da kattaki kaloriferlerinin belirli zamanlarda bakımları özellikle verimlilik açışından çok önemli ve yapılması zorunlu bir işlemdir. Belirli zamanlardaki bakımı düzenli olarak yapılan kalorifer kazanları verimliliğini artıracak ve ekonominizi koruyacaktır. Bakımı yapılmamış kül ve kum birikmiş bir katı yakıt kalorifer kazanı çıkan ısının bir bölümünü bacadan atarak evinizi değil de havayı ısıtır. Kalorifer kazanı bakım işlemleri oldukça kolaydır. Ufak kazanlarda ve merkezi sistem kazanlarda tübüler sistemin içinde toplanan kül en az iki haftada bir temizlenmelidir.

Kazanlarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiği detaylı şekilde aşağıda açıklanmışır;

Katı Yakıtlı Merkezi Sistem Kazan Bakımları

Mevsim başladığında yapılacak işlemler ve hazırlıklar

1. Ateşleme çubukları eksiksiz olmalıdır. Kazan üzerinde bulunan parçaların çalışmaya hazır olup olmadığı kontrol edilmelidir.

2. Izgaralara bakılmalı ve kontrol edilmelidir.

3. Kazanın suyu kontrol edilerek eksikse tamamlanmalıdır.

4. Kalorifer kazanından bacaya kadar olan bölümle baca kontrol edilmelidir.

5. Sirkülasyon pompasının kolayca dönüp dönmediği el ile kontrol edilmelidir ve pompa sigortaları da kontrol edilmelidir.

Kazanların periyodik bakımları ve temizlikleri

Kalorifer Kazanı Yıllık Bakım İşlemleri

Kazanı tamamen boşaltılır.

Ateşleme bujilerini zımparalanır.

Kazanın içi temizlenir, tanzikli su ile iyice yıkanır. Kazan kireçlenme yapmışsa bunları temizleyin ve sonra iyice yıkayın.

Vantilatörün, besi suyu pompalarının ve yakıt pompalarının bakımını yapınız.

yeni contalar koyun.

Kazanı yeniden su ile doldurun.

Kazan bacanızı yılda en az bir kez temizleyiniz.

Dolaşım pompalarının periyodik bakımları

Kombi pompası

Kazan pompası

Sirkülasyon pompası

Pompanın altında ve kazan çıkışındaki olması gereken pislik tutan filtreler en az senede bir kez temizlenmelidir.

Pompalar su olmadan kesinlikle çalıştırılmamalıdır.

Yeni veya uzun süre kullanılmamış dolaşım pompasının mili sudaki tortu ve pisliğin etkisi ile sıkışmış olabilir .Böyle zamanlarda şalteri kapatın. Mili tornavida ile bir iki defa döndürünüz.

Pompaların şekli ebadı ve uygulaması farklıdır. Kullanma kılavuzuna bakınız.

GAZ KAÇAĞINA KARŞI ALINACAK TEDBİRLER

Gaz kaçağı fark edildiğinde;

  • Ortamda bulunan alevlerin hemen hepsini söndürün,
  • Kapı ve pencereleri açın,
  • Ana gaz sayacındaki kapatma vanası veya ana emniyet vanasını kapatın,
  • binada oturan diğer şahısları haberdar edip, yetkilileri çağırın.

Servis Kayıt Formu Aynı Gün Servis

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.