Silivri Klima Servisi

Silivri Bölge Klima Arıza Çözüm Merkezi 7/24 Acil Destek

Alo Klima Servisi 7/24 Destek Hattımıza Ulaşmak İçin Tıklayın Hemen Bilgi Alıntel

Silivri klima Servisi Bölgede ki en hızlı klima servisi garantisi sunuyoruz. 3 Saat içinde hızlı servis sunmaktayız. En hızlı Klima Servisiyiz. Silivri de Klimacı olarak akla ilk gelen firma olarak sizlere Kurumsallığın avantajlarını sunuyoruz.

Klima Söküldüğünde Soğutucu Akışkan (Klima Gazı) Ne Oluyor?

Klima söküldüğünde gazın toplanması gerekir. Monte edildiğinde ise mevcut gazın yeniden verilmesi gerekir. Klima söküldüğünde klimadaki mevcut gaz kompresörde toplanır. Klima içindeki kompresörde toplandığı için de klima yeniden monte edilmek istendiğinde mevcut gazı yeniden verilir eksik gaz varsa ekstra basılabilir.

Klima Demontajını İlla Servisine mi Yaptırmak Gerekir?

Hemen Tıklayın Anında Bir Klima Uzmanımız İle Görüşün Ücretsiz Destek Hattıtel

İşlemler size basit gibi gelebilir. Bu işlemde ne var ki ben bile yapabilirim servis çağırmaya gerek yok diye düşünebilirsiniz. Ancak klimalar elektronik cihazlardır. Elektronik cihazlar olduğu için de her uygulamasında uzman yardımı almak gerekir. Klima demontajı yani sökme işlemi için de mutlaka uzman yardımı almalı yani servis çağırmalısınız.

Klima Nasıl sökülür Klimayı sökecek kişinin ya diplomalı yada bu işi bilen biri olmalı, aksi taktirde klimayı sakın kendiniz sökmeye kalkmayın..!

Öncelikle klima sökümü için gerekli aletleri yazalım..;

 • Yıldız tornavida (Asma sacını sökmek için)
 • Kontrol kalemi (Elektrik olup olmadığını kontrol etmek için)
 • İngiliz anahtarı 2 adet (Bakır boruları sökmek için)
 • Allen anahtar 4-5 nolu (Servis Vanaları için)
 • Yan keski (Kablo kesmek için)
 • 12-13 Açık ağız anahtar ( Dış ünite L ayak için)
 • 12-13 yıldız anahtar ( Dış ünite L ayak için)

Hemen Tıklayın Anında Bir Klima Uzmanımız İle Görüşün Ücretsiz Destek Hattıtel

 1. Klima sökmeye başlamadan önce klima gazını toplamamız gerekmektedir. Klima gazını toplamadan sökerseniz klima montaj esnasında ekstra gaz masrafı çıkar.
 2. Klima gazı nasıl toplanır öncelikle bu yazıya bakarak gazı toplayınız! Gazı topladıktan sonra sıra geldi klima söküm işlemine!
 3. Klima nasıl sökülür
 4. Öncelikle Güvenlik açısından klimaya gelen elektriği kapatınız sigorta var ise sigorta şalterini kapatıp 220 elektrikten ayırınız
 5. Yani klimanın elektrik ile bağlantısını tamamen kesiniz. Daha sonra klima dış ünitesi yanına gelerek ingiliz anahtarı ile rakorları pirinç vanadan söküp ayırınız,
 6. Klima Nasıl sökülür
 7. Kabloları klima dibinden kesin veya söküp ayırın şimdi sıra geldi en hassas ve önemli kısma iç ünite borularını duvarın arkasından ayırma işlemine
 8. Dışarıdan duvarın dibinden yaklaşık 20-30 santim gerisinde Klimanın bağlantı nipelleri bulunmaktadır. Boruları bağlantı yerinden sökmek için dekoratif bandı sökünüz.
 9. Dekoratif bandı söktüğünüzde önünüze bağlantı nipelleri çıkacaktır daha sonra 2 adet Kurbağacık ile sökünüz, ve boruları delikten dışarı çıkacak şekilde düzeltiniz.
 10. sonra iç ünite yanına gidip alttan kastırıp çıkartınız. Marka modele göre vidalı ise vidaları sökünüz. İç üniteyi alttan yukarı kastırıp asma sacından çıkartınız.
 11. Klima iç ünitesini çıkardıktan sonra duvarda bulunan asma sacını söküp işleme son veriyoruz.


Hemen Tıklayın Anında Bir Klima Uzmanımız İle Görüşün Ücretsiz Destek Hattıtel

Servis Kayıt Formu Aynı Gün Servis

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.